Kredyty gotówkowe wciąż popularne

Polacy pożyczają na potęgę – kredyty gotówkowe mocno w górę

Zgodnie z raportem BIK opublikowanym pod koniec lipca rośnie sprzedaż kredytów gotówkowych. Przypomnijmy, że te mogą być udzielane tylko przez Banki i SKOK-i. Dlatego do raportu nie wliczono chwilówek i pożyczek na raty, które udzielane są najczęściej przez firmy pożyczkowe. Jako, że wszystkie kredyty są odnotowywane w BIK to ilość udzielonych kredytów można wskazać bezbłędnie. I tak w samym czerwcu 2018 r. Polacy zaciągnęli 642,2 tys. kredytów gotówkowych na łączną kwotę 7,41 mld zł.  Porównując to do czerwca 2017 to mamy do czynienia z ponad 8 procentowym wzrostem. Jak szacuje BIK wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych w całym 2018 r. może przekroczyć 83 mld zł! Doliczając drobne pożyczki z firm pożyczkowych można śmiało się pokusić, że wartość udzielonych pożyczek dojdzie do ponad 100 mld. zł! Kredyty gotówkowe cały czas popularne!

Dlaczego kredyty gotówkowe są tak popularne?

Utrzymujące się od miesięcy niskie stopy procentowe zachęcają do pożyczania pieniędzy. Polacy remontują mieszkania, kupują samochody i jeżdżą na wakacje. Coraz częściej nie chcemy rezygnować z pewnych rzeczy kosztem innych. Zdolność kredytowa przestała też być tak znacząca jak kiedyś. Jeśli bank odmawia kredytu gotówkowego to chętnie udajemy się do firm pożyczkowych, które mają uproszczone procedury udzielania pożyczek. Zwłaszcza, że kwoty jakie możemy pożyczyć w firmach pożyczkowych są coraz bardziej zbliżone do tych bankowych. Szybsza decyzja o przyznaniu środków i minimum formalności przemawia za pożyczkami pozabankowymi.

Mimo to kredyty gotówkowe są nadal bardzo popularne. Jest to wynikiem ostrej rywalizacji jaka ma miejsce między bankami a firmami pożyczkowymi. Mając konto w banku coraz częściej dostajemy smsy z ofertami przygotowanymi specjalnie dla nas. Nie patrząc na koszty i oprocentowanie całkowite wiele osób daje się skusić.

Kiedy kredyt jest lepszy od pożyczki?

Kredyty są opłacalne, kiedy chcemy skonsolidować nasze zobowiązanie. To znaczy, jeśli masz kilka pożyczek i kredytów to warto rozważyć połączenie ich w jeden kredyt. Dzięki konsolidacji zobowiązań możemy zmniejszyć naszą ratę oraz dostać dodatkowe pieniądze. O kredycie warto też pomyśleć, kiedy chcemy pożyć dużą sumę pieniędzy tzn. powyżej 25 tys. złotych.

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Kredyt konsumencki – to powinieneś wiedzieć

Czym jest kredyt konsumencki i jego rodzaje Kredyt konsumencki to produkt jaki mogą oferować banki na podstawie szczególnych przepisów prawa. Za kredyt konsumencki uważa się umowę o kredyt do kwoty nie większej niż 255 550 zł albo równowartość tej kwoty w zagranicznej walucie.

Kredyt odnawialny – najważniejsze informacje

Co to jest kredyt odnawialny? Kredyt odnawialny albo limit w rachunku bieżącym to jeden z najstarszych produktów oferowanych przez polskie banki. Jest alternatywą dla kart kredytowych, jednak w porównaniu z popularnymi kredytówkami jest droższy.

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem

Oprocentowanie kredytów hipotecznych i marża banku to dwie najważniejsze składowe, które wpływają na wysokość raty. Według ostatnich danych banki udzieliły Polakom łącznie 2 milionów kredytów hipotecznych na 390 miliardów złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *