fbpx

Najdroższe miasta świata 2018

Najdroższe miasta świata to ranking

opracowywany co roku na zlecenie portalu The Economist. Cały raport nosi nazwę Worldwide Cost of Living 2018 i jest całościową analizą kosztów życia. Pod uwagę branych jest 133 miast na całym świecie. Jakie koszty życia są brane pod uwagę? Analitycy szczegółowo prześwietlają 160 produktów i usług. Głównie skupiają się na cenach żywności, kosztach transportu i edukacji. Wpływ mają ceny paliw, wysokość zarobków oraz ceny nieruchomości.

Przyjrzyjmy się 10 najdroższym metropoliom

10. miejsce zajęło Sydney – największe miasto Australii z liczbą ludności wynoszącą ponad 5 mln mieszkańców. Metropolia wyprzedziła Londyn, który spadł na 30 miejsce i Nowy Jork z 13 miejscem.

9. Tel Awiw – drugie pod względem wielkości miasto Izraela. Bardzo wysokie wzrosty cen transportu spowodowały, że Izrael pod tym względem jest droższy o prawie 80% od Nowego Jorku!

8. Kopenhaga – stolica Dani wyróżnia się wysokimi cenami transportu i rozrywki. Do najtańszych nie należą też koszty kupna nieruchomości.

Kopenhaga

7. Genewa– jako jedno z najpiękniejszych miast Szwajcarii straszy cenami rozrywki i codziennego życia.

6. Seul – kolejna stolica, tym razem azjatycka. Niechlubnie wyróżnia się cenami nieruchomości. Do najtańszych nie należy też transport i ubezpieczenia.

5. Oslo – stolica Norwegii awansowała o sześć oczek w porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia. Tak jak większość najdroższych miast Europy z zestawienia tu też nie płaci się Euro.

4. Hongkong– choć należy do Chin to jest traktowany jako specjalny region administracyjny. W zestawieniu spadł aż o dwie pozycje z ubiegłorocznego drugiego miejsca.

3. Zurych – drugie miasto Szwajcarii, które znalazło się w top 10. Drogo jest na każdym kroku. Ceny utrzymania czy rozrywki odstraszają nawet dobrze zarabiających Czechów.

2. Paryż – wykorzystuje swój potencjał turystyczny i wychodzi na tym nieźle. Metropolia ma bardzo wysokie koszty transportu, papierosów i alkoholu.

1. Singapur – jest zwycięzcą zestawienia najdroższe miasta świata. Dużo trzeba tu zapłacić za ubrania czy własny samochód. Doliczając wysokie ceny nieruchomości jest tutaj naprawdę drogo.

 

 

 

Marża kredytu

Marża kredytu jest ważnym elementem oprocentowania całkowitego, ale mało się o niej mówi. W dzisiejszym wpisie garść informacji właśnie o tej składowej.

Stopy procentowe a niska rata

Stopy procentowe a niska rata Wiele się mówi o stopach procentowych, ale jak to się przekłada na ratę kredytu albo pożyczki? W dzisiejszym wpisie postanowiliśmy przybliżyć Wam jak działają stopy procentowe i kto stoi za ich zmianą. O tym wszystkim w dzisiejszym wpisie stopy procentowe a niska rata.

Niskie pensje Polaków to wina podatków?

Niskie pensje to cały czas spory problem W Polsce żyje się coraz lepiej, ale daleko nam jeszcze do Niemiec czy Francji. Czy zatem niskie pensje Polaków to wina polityki podatkowej? Niestety podatek dochodowy oraz na ubezpieczenie zjada dużą część naszych wynagrodzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *