Najdroższe miasta świata 2018

Najdroższe miasta świata to ranking

opracowywany co roku na zlecenie portalu The Economist. Cały raport nosi nazwę Worldwide Cost of Living 2018 i jest całościową analizą kosztów życia. Pod uwagę branych jest 133 miast na całym świecie. Jakie koszty życia są brane pod uwagę? Analitycy szczegółowo prześwietlają 160 produktów i usług. Głównie skupiają się na cenach żywności, kosztach transportu i edukacji. Wpływ mają ceny paliw, wysokość zarobków oraz ceny nieruchomości.

Przyjrzyjmy się 10 najdroższym metropoliom

10. miejsce zajęło Sydney – największe miasto Australii z liczbą ludności wynoszącą ponad 5 mln mieszkańców. Metropolia wyprzedziła Londyn, który spadł na 30 miejsce i Nowy Jork z 13 miejscem.

9. Tel Awiw – drugie pod względem wielkości miasto Izraela. Bardzo wysokie wzrosty cen transportu spowodowały, że Izrael pod tym względem jest droższy o prawie 80% od Nowego Jorku!

8. Kopenhaga – stolica Dani wyróżnia się wysokimi cenami transportu i rozrywki. Do najtańszych nie należą też koszty kupna nieruchomości.

Kopenhaga

7. Genewa– jako jedno z najpiękniejszych miast Szwajcarii straszy cenami rozrywki i codziennego życia.

6. Seul – kolejna stolica, tym razem azjatycka. Niechlubnie wyróżnia się cenami nieruchomości. Do najtańszych nie należy też transport i ubezpieczenia.

5. Oslo – stolica Norwegii awansowała o sześć oczek w porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia. Tak jak większość najdroższych miast Europy z zestawienia tu też nie płaci się Euro.

4. Hongkong– choć należy do Chin to jest traktowany jako specjalny region administracyjny. W zestawieniu spadł aż o dwie pozycje z ubiegłorocznego drugiego miejsca.

3. Zurych – drugie miasto Szwajcarii, które znalazło się w top 10. Drogo jest na każdym kroku. Ceny utrzymania czy rozrywki odstraszają nawet dobrze zarabiających Czechów.

2. Paryż – wykorzystuje swój potencjał turystyczny i wychodzi na tym nieźle. Metropolia ma bardzo wysokie koszty transportu, papierosów i alkoholu.

1. Singapur – jest zwycięzcą zestawienia najdroższe miasta świata. Dużo trzeba tu zapłacić za ubrania czy własny samochód. Doliczając wysokie ceny nieruchomości jest tutaj naprawdę drogo.

 

 

 

Ile zarabia tester leków?

Ile zarabia tester leków? Czy duże ryzyko dla życia i zdrowia można w ogóle wycenić? W dzisiejszych czasach większość rzeczy ma swoją cenę.

Praca na wakacje – jak zarobić?

Praca na wakacje może być ciekawym doświadczeniem ale również niezłym zastrzykiem gotówki. Podpowiadamy dzisiaj jaka praca na wakacje jest opłacalna i gdzie najlepiej jej szukać. Począwszy od długiego weekendu majowego będzie się pojawiało coraz więcej ofert pracy sezonowej i dorywczej.

Ile kosztuje przelew zagraniczny?

Przelew zagraniczny to taki który wykonujemy do lub z innego banku za granicą. Tego typu operacje Banki traktują jako operacje niestandardowe i słono sobie za nie liczą. Ile kosztuje przelew zagraniczny? Zanim wykonasz taką transakcję upewnij się, że dysponujesz wszystkimi potrzebnymi danymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *