Najdroższe miasta świata 2018

Najdroższe miasta świata to ranking

opracowywany co roku na zlecenie portalu The Economist. Cały raport nosi nazwę Worldwide Cost of Living 2018 i jest całościową analizą kosztów życia. Pod uwagę branych jest 133 miast na całym świecie. Jakie koszty życia są brane pod uwagę? Analitycy szczegółowo prześwietlają 160 produktów i usług. Głównie skupiają się na cenach żywności, kosztach transportu i edukacji. Wpływ mają ceny paliw, wysokość zarobków oraz ceny nieruchomości.

Przyjrzyjmy się 10 najdroższym metropoliom

10. miejsce zajęło Sydney – największe miasto Australii z liczbą ludności wynoszącą ponad 5 mln mieszkańców. Metropolia wyprzedziła Londyn, który spadł na 30 miejsce i Nowy Jork z 13 miejscem.

sydney 363244 640

9. Tel Awiw – drugie pod względem wielkości miasto Izraela. Bardzo wysokie wzrosty cen transportu spowodowały, że Izrael pod tym względem jest droższy o prawie 80% od Nowego Jorku!

city 72210 640

8. Kopenhaga – stolica Dani wyróżnia się wysokimi cenami transportu i rozrywki. Do najtańszych nie należą też koszty kupna nieruchomości.

Kopenhaga

7. Genewa– jako jedno z najpiękniejszych miast Szwajcarii straszy cenami rozrywki i codziennego życia.

geneva 670479 640

6. Seul – kolejna stolica, tym razem azjatycka. Niechlubnie wyróżnia się cenami nieruchomości. Do najtańszych nie należy też transport i ubezpieczenia.

lotte world tower 1791802 640

5. Oslo – stolica Norwegii awansowała o sześć oczek w porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia. Tak jak większość najdroższych miast Europy z zestawienia tu też nie płaci się Euro.

oslo 3244329 640

4. Hongkong– choć należy do Chin to jest traktowany jako specjalny region administracyjny. W zestawieniu spadł aż o dwie pozycje z ubiegłorocznego drugiego miejsca.

city 3083439 640

3. Zurych – drugie miasto Szwajcarii, które znalazło się w top 10. Drogo jest na każdym kroku. Ceny utrzymania czy rozrywki odstraszają nawet dobrze zarabiających Czechów.

zurich 3207256 640

2. Paryż – wykorzystuje swój potencjał turystyczny i wychodzi na tym nieźle. Metropolia ma bardzo wysokie koszty transportu, papierosów i alkoholu.

paris 843229 640

1. Singapur – jest zwycięzcą zestawienia najdroższe miasta świata. Dużo trzeba tu zapłacić za ubrania czy własny samochód. Doliczając wysokie ceny nieruchomości jest tutaj naprawdę drogo.

singapore 243669 640

 

 

 

21/03/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Ekspresowa pożyczka – gdzie jej szukać?

Ekspresowa pożyczka to taka, którą dostaniemy natychmiast. Wiele firm deklaruje pożyczki w 15 minut lub tego samego dnia, czy to możliwe?

Ile kosztuje mundial w Rosji?

Zastanawiacie się ile kosztuje mundial w Rosji? Mistrzostwa świata w piłce nożnej to wielkie wydarzenie sportowe, ale też gigantyczna inwestycja.

Najdroższe torebki świata

Ile kosztują najdroższe torebki świata? Buty i torebki – to największa słabość każdej kobiety. Każda Pani ma ich co najmniej kilka lub kilkanaście. Małe, eleganckie, duże, sportowe, casualowe można by tak wymieniać przez pół dnia. Kobiety na najwyższych stanowiskach, dziedziczki fortun czy żony milionerów prześcigają się w coraz to nowszych modelach.