Ojciec Rydzyk nie potrzebuje kredytów

Ojciec Rydzyk uchodzi za jednego z najbogatszych

Sprawdzamy w jakiej kondycji jest imperium Ojca Rydzyka w Toruniu. Całość majątku formalnie należy do fundacji Lux Veritatis, gdzie Tadeusz Rydzyk jest prezesem. Weryfikujemy zatem jak wyglądają finanse i czy rzeczywiście Ojciec Rydzyk nie potrzebuje kredytów. Patrząc na sprawozdania fundacji jest ona w doskonałej kondycji finansowej.

Nie ma żadnych zaległości, brak przeterminowanych długów, a płatności okresowe za prąd czy Internet są regulowane terminowo. Do tego kilkadziesiąt samochodów służbowych, wozy transmisyjne i leasingi. Telewizja, radio, operator komórkowy. Lux Veritatis jest również w posiadaniu uczelni wyższej – Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. Fundacja to wzór przedsiębiorczości, który każdy powinien naśladować, a spektrum i zakres działalności przypomina nowoczesną korporację. Mało kto jednak wie, że pierwsze biznesowe kroki Ojciec Dyrektor stawiał w sprzedaży kaset VHS.

188 milionów złotych

To aktywa jakimi zarządza fundacja kontrolowana przez najsłynniejszego redemptorystę. Spora kwota bo 166 milionów to nieruchomości i specjalistyczny sprzęt medialny. Aparatura do nadawania i tworzenia programów telewizyjnych jest bardzo droga więc takie liczy nie powinny nikogo dziwić.

Tylko w 2016 roku fundacja mogła pochwalić się zyskiem na poziomie 30 mln zł. Była to kwota 3 razy większa, niż przychód w 2015 roku. Warto nadmienić, że rok 2015 był rokiem wyborczym. Równie dobre wyniki fundacja notowała tylko pięć lat temu – w 2013 roku zarobili 27 mln zł. Na uwagę zasługuje fakt, że fundacja nie korzystała ani razu z żadnej unijnej dotacji! Niespotykana rzecz wśród polskich firm działających na tak wielką skalę.

Patrząc na te liczby można dostać zawrotu głowy. Jednak są to pieniądze ulokowane w rzeczach, które ciężko byłoby spieniężyć. Nie ma co jednak się martwić. Ojciec Rydzyk nie potrzebuje kredytów, ma do dyspozycji na kontach bankowych blisko 20 milionów złotych. Poza tym dary na Radio Maryja i Telewizję Trwam cały czas spływają, więc z płynnością finansową nie powinno być problemów.

09/05/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Polacy nie chcą Euro

Nie dla Euro w Polsce Polacy od lat bardzo sceptycznie podchodzą do kwestii zmiany waluty w naszym kraju. Ostanie badanie przeprowadzone przez Kantar Public potwierdziło tylko te nastroje. 46 proc. ankietowanych uznało wprowadzenie Euro w Polsce za coś negatywnego. Patrząc jednak na to samo badanie jakie było przeprowadzane w grudniu 2017 r.

Anna Lewandowska czyli biznes pełną parą

Anna Lewandowska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych kobiet w Polsce. Oprócz tego, że jest znaną trenerką personalną jest również kobietą bardzo przedsiębiorczą...

Czy Kościół płaci podatki?

Kościół kosztuje Państwo coraz więcej Czy to znaczy, że Kościół nie płaci podatków? Jak się rozlicza z Państwem i kto płaci za emerytury księży?