Orlen przejmuje Lotos – czy będzie taniej?

Orlen wreszcie dostał zielone światło

O Połączeniu największych polskich paliwowych spółek spekulowano od dawna. Operacja scalenia tych gigantów ma służyć zwiększeniu bezpieczeństwa energetycznego Polski  twierdzą rządzący. Orlen przejmuje Lotos i co dalej ? Czy taka wiadomość będzie miała przełożenie na ceny paliw? Podpisanie listu intencyjnego o przejęciu kontroli nad Grupą Lotos przez PKN Orlen zwiastuje mega fuzję o wartości zbliżonej do 6 mld zł. Jest w nim mowa o bezpośrednim lub pośrednim przejęciu co najmniej 53 proc. udziałów gdańskiej spółki przez koncern z Płocka. Według Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra energii, „zintegrowany koncern paliwowo-petrochemiczny ma znacznie większe możliwości zadbania o bezpieczeństwo naszego rynku i naszych klientów”.

Orlen przejmuje Lotos czyli jak mega fuzja wpłynie na ceny?

Szczerość rządzących nie pozostawia złudzeń. Niewiele się zmieni dla zwykłego Kowalskiego.Pozycja dominująca zostanie  utrzymana przez spółkę państwową.  Warto zwrócić uwagę, że już dziś konkurencja między Orlenem a Lotosem jest niewielka. Polityka cenowa jest zbliżona i uzależniona od mechanizmów zewnętrznych, czyli rynku ropy i rynku walutowego. Mało tego ciężko nawet znaleźć obie stacje benzynowe obok siebie. Można zatem zdecydowanie powiedzieć, że Orlen przejmuje Lotos a zapłacimy za to my! Na stacjach benzynowych oczywiście.

Tańsze paliwo może jednak tankować każdy!

Karta kredytowa VISA od Santander Consumer Banku dostępna bez wychodzenia z domu to karta idealna dla kierowców. TurboKARTA to stały dostęp do pieniędzy, szybkie i wygodne płatności zbliżeniowe, możliwość spłaty w ratach, a dla zmotoryzowanych: tańsze zakupy i paliwo nawet do 30 zł co miesiąc oraz bezpieczne podróże z bezpłatnym pakietem car assistance.

Dla karty kredytowej TurboKARTA oferowanej przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wskazana wartość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO) 13,97% wyliczona została na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 05.10.2017 r.

złóż wniosek

27/02/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Jak zaoszczędzić na paliwie?

Ceny skaczą z dnia na dzień – jak zaoszczędzić na paliwie? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć coraz więcej Polaków. Nie tak dawno temu najpopularniejszą benzynę 95 mogliśmy kupić nawet poniżej 4 zł za litr.

Orlen Pay czyli płacimy za paliwo telefonem

Orlen jakiś czas temu postanowił wprowadzić swój system płatności Orlen Pay. Płacimy za paliwo bez wchodzenia do budynku. To najlepsze rozwiązanie przy panującej pandemii koronawirusa.

Nowa opłata emisyjna do ceny paliwa

Opłata emisyjna jest kolejnym obciążeniem Jakie Rząd szykuje dla kierowców. Nic nie przychodzi tak łatwo jak dokładanie kolejnych opłat do ceny litra paliwa.Nowa opłata emisyjna ma wynosić aż  8 gr netto!