fbpx

Orlen przejmuje Lotos – czy będzie taniej?

Orlen wreszcie dostał zielone światło

O Połączeniu największych polskich paliwowych spółek spekulowano od dawna. Operacja scalenia tych gigantów ma służyć zwiększeniu bezpieczeństwa energetycznego Polski  twierdzą rządzący. Orlen przejmuje Lotos i co dalej ? Czy taka wiadomość będzie miała przełożenie na ceny paliw? Podpisanie listu intencyjnego o przejęciu kontroli nad Grupą Lotos przez PKN Orlen zwiastuje mega fuzję o wartości zbliżonej do 6 mld zł. Jest w nim mowa o bezpośrednim lub pośrednim przejęciu co najmniej 53 proc. udziałów gdańskiej spółki przez koncern z Płocka. Według Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra energii, “zintegrowany koncern paliwowo-petrochemiczny ma znacznie większe możliwości zadbania o bezpieczeństwo naszego rynku i naszych klientów”.

Orlen przejmuje Lotos czyli jak mega fuzja wpłynie na ceny?

Szczerość rządzących nie pozostawia złudzeń. Niewiele się zmieni dla zwykłego Kowalskiego.Pozycja dominująca zostanie  utrzymana przez spółkę państwową.  Warto zwrócić uwagę, że już dziś konkurencja między Orlenem a Lotosem jest niewielka. Polityka cenowa jest zbliżona i uzależniona od mechanizmów zewnętrznych, czyli rynku ropy i rynku walutowego. Mało tego ciężko nawet znaleźć obie stacje benzynowe obok siebie. Można zatem zdecydowanie powiedzieć, że Orlen przejmuje Lotos a zapłacimy za to my! Na stacjach benzynowych oczywiście.

Tańsze paliwo może jednak tankować każdy!

Karta kredytowa VISA od Santander Consumer Banku dostępna bez wychodzenia z domu to karta idealna dla kierowców. TurboKARTA to stały dostęp do pieniędzy, szybkie i wygodne płatności zbliżeniowe, możliwość spłaty w ratach, a dla zmotoryzowanych: tańsze zakupy i paliwo nawet do 30 zł co miesiąc oraz bezpieczne podróże z bezpłatnym pakietem car assistance.

Dla karty kredytowej TurboKARTA oferowanej przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wskazana wartość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO) 13,97% wyliczona została na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 05.10.2017 r.

złóż wniosek

Ile jest warte ludzkie życie?

Na pytanie ile warte jest ludzkie życie Wszyscy chyba odpowiedzą, że nie ma takiej ceny. Nie mniej jednak ekonomiści badają to zagadnienie już od wielu lat. Pomińmy jednak wszystkie aspekty filozoficzno- etyczne, które powinniśmy ująć w odpowiedzi ile jest warte ludzkie życie i przejdźmy do wyjaśnienia o co tu chodzi.

Jakie dochody akceptują firmy pożyczkowe?

Firmy pożyczkowe wygrywają w drobnych pożyczkach Statystyczne w Polsce żyje się coraz lepiej. Nie mniej jednak firmy pożyczkowe z miesiąca na miesiąc odnotowują wzrost wniosków o pożyczki. Wraz ze wzrostem zarobków rosną również ceny artykułów żywnościowych i paliwa. Statystycznie jest niby lepiej, ale w ogólnym rozrachunku dużo się nie zmieniło.

Wypłata wynagrodzenia tylko na konto?

Wypłata wynagrodzenia tylko raz w miesiącu Większość osób pracujących w Polsce to pracownicy etatowi tj. pracujące na umowę o pracę. Wypłata wynagrodzenia odbywa się raz w miesiącu maksymalnie do 10 dnia następnego miesiąca. W Anglii czy Stanach Zjednoczonych często stosowanym rozwiązaniem są płatności w cyklach tygodniowych. Zapłata odbywa się często w formie gotówki lub czeku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *