Orlen przejmuje Lotos – czy będzie taniej?

Orlen wreszcie dostał zielone światło

O Połączeniu największych polskich paliwowych spółek spekulowano od dawna. Operacja scalenia tych gigantów ma służyć zwiększeniu bezpieczeństwa energetycznego Polski  twierdzą rządzący. Orlen przejmuje Lotos i co dalej ? Czy taka wiadomość będzie miała przełożenie na ceny paliw? Podpisanie listu intencyjnego o przejęciu kontroli nad Grupą Lotos przez PKN Orlen zwiastuje mega fuzję o wartości zbliżonej do 6 mld zł. Jest w nim mowa o bezpośrednim lub pośrednim przejęciu co najmniej 53 proc. udziałów gdańskiej spółki przez koncern z Płocka. Według Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra energii, “zintegrowany koncern paliwowo-petrochemiczny ma znacznie większe możliwości zadbania o bezpieczeństwo naszego rynku i naszych klientów”.

Orlen przejmuje Lotos czyli jak mega fuzja wpłynie na ceny?

Szczerość rządzących nie pozostawia złudzeń. Niewiele się zmieni dla zwykłego Kowalskiego.Pozycja dominująca zostanie  utrzymana przez spółkę państwową.  Warto zwrócić uwagę, że już dziś konkurencja między Orlenem a Lotosem jest niewielka. Polityka cenowa jest zbliżona i uzależniona od mechanizmów zewnętrznych, czyli rynku ropy i rynku walutowego. Mało tego ciężko nawet znaleźć obie stacje benzynowe obok siebie. Można zatem zdecydowanie powiedzieć, że Orlen przejmuje Lotos a zapłacimy za to my! Na stacjach benzynowych oczywiście.

Tańsze paliwo może jednak tankować każdy!

Karta kredytowa VISA od Santander Consumer Banku dostępna bez wychodzenia z domu to karta idealna dla kierowców. TurboKARTA to stały dostęp do pieniędzy, szybkie i wygodne płatności zbliżeniowe, możliwość spłaty w ratach, a dla zmotoryzowanych: tańsze zakupy i paliwo nawet do 30 zł co miesiąc oraz bezpieczne podróże z bezpłatnym pakietem car assistance.

Dla karty kredytowej TurboKARTA oferowanej przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wskazana wartość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO) 13,97% wyliczona została na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 05.10.2017 r.

złóż wniosek

Ile trzeba prowadzić firmę, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Ile trzeba prowadzić firmę, żeby dostać kredyt hipoteczny To pytanie bardzo często wpływa na naszą skrzynkę, dlatego postanowiliśmy napisać nieco więcej na ten temat. Kiedy nie dysponujemy dużą gotówką, bo np. zainwestowaliśmy ją w firmę a chcemy mieszkać u siebie to najszybszym sposobem będzie kredyt hipoteczny.

Jak zatrudnić Ukraińca?

Polacy mogą wybierać w ofertach pracy Bezrobocie w Polsce z kwartału na kwartał jest coraz niższe. Wg najnowszych danych bez pracy było tylko 6,6 proc. Polaków. Rynek pracy zmienił się diametralnie przez ostatnią dekadę.

Dopłaty do czynszu mieszkań

Dopłaty do czynszu mieszkań od 2019 roku Już niedługo Polacy będą mogli korzystać z dopłat do czynszów w ramach programu Mieszkanie Plus. Dopłaty zostały uregulowane w specjalnej ustawie o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania. Dopłaty do czynszu będą mogły otrzymać osoby, których nie stać na wynajem lub zakup mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *