Orlen przejmuje Lotos – czy będzie taniej?

Orlen wreszcie dostał zielone światło

O Połączeniu największych polskich paliwowych spółek spekulowano od dawna. Operacja scalenia tych gigantów ma służyć zwiększeniu bezpieczeństwa energetycznego Polski  twierdzą rządzący. Orlen przejmuje Lotos i co dalej ? Czy taka wiadomość będzie miała przełożenie na ceny paliw? Podpisanie listu intencyjnego o przejęciu kontroli nad Grupą Lotos przez PKN Orlen zwiastuje mega fuzję o wartości zbliżonej do 6 mld zł. Jest w nim mowa o bezpośrednim lub pośrednim przejęciu co najmniej 53 proc. udziałów gdańskiej spółki przez koncern z Płocka. Według Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra energii, “zintegrowany koncern paliwowo-petrochemiczny ma znacznie większe możliwości zadbania o bezpieczeństwo naszego rynku i naszych klientów”.

Orlen przejmuje Lotos czyli jak mega fuzja wpłynie na ceny?

Szczerość rządzących nie pozostawia złudzeń. Niewiele się zmieni dla zwykłego Kowalskiego.Pozycja dominująca zostanie  utrzymana przez spółkę państwową.  Warto zwrócić uwagę, że już dziś konkurencja między Orlenem a Lotosem jest niewielka. Polityka cenowa jest zbliżona i uzależniona od mechanizmów zewnętrznych, czyli rynku ropy i rynku walutowego. Mało tego ciężko nawet znaleźć obie stacje benzynowe obok siebie. Można zatem zdecydowanie powiedzieć, że Orlen przejmuje Lotos a zapłacimy za to my! Na stacjach benzynowych oczywiście.

Tańsze paliwo może jednak tankować każdy!

Karta kredytowa VISA od Santander Consumer Banku dostępna bez wychodzenia z domu to karta idealna dla kierowców. TurboKARTA to stały dostęp do pieniędzy, szybkie i wygodne płatności zbliżeniowe, możliwość spłaty w ratach, a dla zmotoryzowanych: tańsze zakupy i paliwo nawet do 30 zł co miesiąc oraz bezpieczne podróże z bezpłatnym pakietem car assistance.

Dla karty kredytowej TurboKARTA oferowanej przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wskazana wartość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO) 13,97% wyliczona została na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 05.10.2017 r.

złóż wniosek

Miliony dla fundacji o. Rydzyka

Dotacje państwowe na projekty Lux Veritatis Mimo zawirowań w relacjach o. Rydzyka i rządu pieniądze nadal płyną strumieniem do Torunia. Niedawno Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło stworzenie właśnie w Toruniu muzeum “Pamięć i Tożsamość”. Ma powstać przy współpracy fundacji Lux Veritatis, która należy do najsłynniejszego redemptorysty z Torunia – o. Tadeusza. Resort

Ubezpieczenie smartfona – czy to się opłaca?

Ile kosztuje i czy naprawdę warto ubezpieczyć smartfona? Większość z nas nie wyobraża już sobie życia bez smartfona. Co więcej, niektórzy są nawet uzależnieni od jego ciągłego używania. Przeciętny posiadacz smartfonu telefonu sięga po niego nawet 200 razy dziennie.

Hapi Pożyczki – szybka pożyczka

Hapi Pożyczki oferuje pożyczkę na raty do 25 tys. zł. Całość dostępna bez wychodzenia z domu. Atrakcyjne oprocentowanie 9,8% Wygodne raty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *