fbpx

Polacy coraz mniej pożyczają

Polacy coraz mniej pożyczają na bieżące potrzeby

Jeszcze w 2000 r. problemy z bieżącymi płatnościami dotyczyły co drugiego gospodarstwa domowego. Po kilkunastu latach gonienia zachodu Polakom żyje się coraz lepiej. Mało kto ma jeszcze problemy z finansowaniem bieżących potrzeb. Według raportu tylko 15 proc. Polaków boryka się z tym, że nie starcza im do pierwszego. Rosnące płace i malejące bezrobocie sprzyja poprawie finansów.

Pożyczki gotówkowe czy pożyczki chwilówki są brane najczęściej na kupno nowego telewizora czy naprawę samochodu. Im nowszy model samochodu tym naprawa coraz droższa. Nie zawsze posiadamy wystarczającą ilość oszczędności, aby pokryć niespodziewany wydatek. Dlatego też darmowe pożyczki przez Internet stały się bestselerem na polskim rynku.

Potwierdza to Marcin Żuchowski, dyrektor ds. ryzyka kredytowego i członek zarządu Provident Polska, największej instytucji pożyczkowej na polskim rynku. W ciągu ostatnich pięciu lat średnia wartość pożyczki udzielanej przez Provident wzrosła z ok. 1800 zł do ok. 3000 zł

Hapi Pożyczki wniosek

Rośnie odpowiedzialność finansowa

Jak wspomnieliśmy wcześniej – wzrastają kwoty pożyczek, oraz zmienia się ich cel. Analitycy wskazują również, że rośnie wiedza finansowa Polaków. Coraz rzadziej pożyczamy pod wpływem impulsu. Decyzje o wzięciu nowej pożyczki są analizowane i przemyślane. Polacy szukają najlepszych ofert w niezależnych portalach i blogach. Wolimy poczytać opinie o produktach finansowych i wybrać ofertę w domowym zaciszu. Coraz chętniej korzystamy z usług finansowych dostępnych przez Internet. Również z naszych obserwacji wynika, że oprócz częstych odwiedzin naszych rankingów pożyczek gotówkowych, równie chętnie czytacie opinie na temat produktów finansowych.

Firmy pożyczkowe wygrywają szybkością

Polacy chętnie wybierają firmy pożyczkowe z uwagi na szybkość działania. Drugim powodem są darmowe pożyczki dla Klientów, którzy wcześniej nie korzystali z usług danej firmy. Jeśli potrzebujemy np. kupić samochód w weekend i zabraknie nam gotówki to tylko w firmie pożyczkowej będziemy mogli otrzymać gotówkę. Większość z nich posiada konta w wielu bankach. To znaczy, ze jeśli np. masz konto w mBanku i firma pożyczkowa również to przelew otrzymasz nawet w weekend o dowolnej porze. Nie trzeba czekać do poniedziałku, aż ruszą sesje elixir. Brak skomplikowanych procedur i weryfikacji powoduje, że gotówkę możemy dostać nawet w 15 minut!

 

Szybka pożyczka bez BIK

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pensje Polaków są coraz lepsze

Zarobki w Polsce cały czas rosną Niedawno pisaliśmy o raporcie KRD „Portfel statystycznego Polaka” który pokazał, że większość Polaków pozytywnie ocenia swój budżet domowy i sytuację finansową. Część osób deklarowała nawet, że była w stanie całkowicie spłacić swoje pożyczki i kredyty. Optymistyczne nastroje naszych rodaków potwierdzają najnowsze dane GUS nt. wynagrodzeń.

Ile pieniędzy wystarczy, żeby przeżyć w Polsce?

Ile pieniędzy wystarczy, żeby przeżyć w Polsce? W ostatnim czasie publikowanych jest wiele raportów, które mówią o tym jak żyje się w naszym kraju. Nie tak dawno temu pisaliśmy o zarobkach w Polsce, a dzisiaj napiszemy Wam ile pieniędzy wystarczy, żeby przeżyć w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *