Polacy kochają bankowość mobilną

Bankowość mobilna w Polsce

należy do najnowocześniejszych na świecie. Nic więc dziwnego, że tak chętnie korzystamy z jej dobrodziejstw. Wg najnowszych danych liczba osób korzystających z bankowości mobilnej w Polsce przekroczyła już 9,5 mln. Jest to o tyle wielka liczba, że jeszcze w ubiegłym roku użytkowników bankowości mobilnej było 6 milionów. Na uwagę zasługuje fakt, że spośród tych 9,5 mln klientów aż 2,5 mln loguje się do banku tylko za pośrednictwem aplikacji mogilnej. Takie liczby sprawiają, że Banki mocno rozwijają swoje aplikacje prześcigając się w innowacyjnych rozwiązaniach, które mają zachęcić klientów do korzystania.

Aplikacja PKO Banku Polskiego – IKO otrzymała w ostatnim czasie szczególne wyróżnienie. Została uznana za najlepszą aplikację mobilną na świecie! Jak podaje PKO co tydzień przybywa 40 tys. nowych instalacji aplikacji. W 2017 roku klienci tego banku dokonali za pomocą IKO ok. 32 mln transakcji! Obecnie z IKO korzysta ponad 2,5 mln klientów.

Przeczytaj także: Czy aplikacje bankowe są bezpieczne

Jak wypadają inne banki na tle PKO?  Nie najgorzej. Na drugim miejscu wśród aplikacji mobilnych znalazła się aplikacja mBanku – ponad 1,6 mln aktywnych użytkowników. Trzecie miejsce na podium należy do ING Banku Śląskiego – 1,4 mln użytkowników aplikacji mobilnej.

 

Nie tylko bankowość mobilna rozwija się w takim tempie

PKO Bank Polski oraz mBank wprowadził możliwość rejestracji działalności gospodarczej przez swoją bankowość internetową. Dzięki tej usłudze rejestracji firmy nie trzeba dokonywać za pośrednictwem CEIDG. Całość formalności można dokonać przy pomocy serwisu transakcyjnego banku. Jak podaje Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii od końca stycznia już ponad tysiąc firm założyło w ten sam sposób.

najlepsze darmowe konta osobiste

W Polsce co miesiąc zakładanych jest ok. 30 tys. działalności gospodarczych. Jeśli zatem przyjmiemy takie ilości, to od końca stycznia do końca marca zarejestrowano ok. 60 tys. firm. Jak łatwo policzyć poprzez bank swoją firmę zarejestrował co 60 przedsiębiorca. Liczba nie powala lecz pamiętajmy, że usługa dostępna jest na razie tylko w dwóch bankach. Ponadto mogę pójść w zakład, że połowa osób nawet nie wiedziała, że taka usługa jest dostępna.

Polacy kochają bankowość mobilną i internetową. Lubimy robić wszystko sami począwszy od robienia przelewów do brania chwilówek online. Jeśli wszystko będzie rozwijało się w takim tempie to placówki bankowe będą zanikały jeszcze szybciej.

Ile kosztuje ślub Księcia Harry’ego?

Już dzisiaj Książe Harry bierze ślub z Meghan Markle Postanowiliśmy szybko sprawdzić ile kosztuje ślub Księcia Harry’ego i kto za niego zapłaci. Ceremonia jest wyczekiwana już od miesięcy, zjeżdżają się goście z całego świat

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców

Czym jest i jak działa Fundusz Wsparcia Kredytobiorców? Fundusz Wsparcia Kredytobiorców został powołany dla wsparcia osób fizycznych, które posiadają kredyt hipoteczny i znalazły się w trudnej sytuacji finansowej przez co nie są w stanie spłacać rat kredytu mieszkaniowego. Został powołany na mocy ustawy z dnia 9 października 2015 roku o wsparciu kredytobiorców znajdujących się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *