Praca w bankowości jeszcze atrakcyjna?

Bankowość to specyficzna branża

W której niektórzy zostają na długie lata. Kiedyś praca w banku była postrzegana jako prestiżowa, wymagająca dużej wiedzy a przede wszystkim znakomicie płatna. Aktualnie bankowość jest branżą, która jest wybierana w pierwszej kolejności. Wg danych publikowanych przez portal PRNews.pl wynika, że zatrudnienie w sektorze bankowym maleje z kwartału na kwartał. Przyglądając się trzem kwartałom 2017 ewidentnie widać tę tendencję. Na koniec trzeciego kwartału 2017 w bankowości pracowało niespełna 870 osób mniej, niż na koniec drugiego kwartału 2017.

Obojętna nie pozostaje także Komisja Nadzoru Finansowego, która podkreśla, że dalsze redukcje etatów w branży są nieuniknione. Dzieję się tak ponieważ banki się reorganizują i dostosowują kadry do swoich potrzeb. Do tego dochodzi wzrost popularności bankowości mobilnej i internetowej, która pozwala klientom na wykonanie wszystkich codziennych operacji samodzielnie.

Ile zarabia się w bankowości?

Jak już wspomniano powyżej, bankowość to obecnie rozwój technologii i digitalizacja. Rozwój bankowości internetowej jest decydującym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o strategii i przyszłości każdego banku. Cierpią na tym niestety tradycyjne placówki bankowe, które są wypierane m.in. przez punkty samoobsługowe. Kiedy jedni tracą, drudzy zyskują. Są to przede wszystkim informatycy, programiści i analitycy big data. Bankowość na coraz szerszą skalę korzysta również z automatyzacji procesów, bazującej na wyrafinowanych mechanizmach, działających w oparciu o wiedzą na temat preferencji i potrzeb klientów, a także z robotyzacji. Przyjrzyjmy się jednak szczegółowym danym na temat zarobków w bankowości na podstawie raportu przygotowanego przez hays.pl

Bankowość detaliczna

  • Dyrektor pionu sprzedaży na cały kraj – od 22 tys. zł do 37 tys. zł
  • Dyrektor regionalny sprzedaży – od 13 tys. zł do 26 tys. zł
  • Doradca klienta VIP – od 5 tys. zł do 15 tys. zł.
  • Dyrektor Oddziału – od 6 tys. zł do 12 tys. zł
  • Doradca Klienta – od 3,5 tys. zł do 6 tys. zł

Bankowość przedsiębiorstw

  • Dyrektor pionu sprzedaży na cały kraj – od 22 tys. zł do 40 tys. zł
  • Doradca klienta korporacyjnego – od 10 tys. zł do 22 tys. zł
  • Doradca klienta MSP – od 6 tys. zł do 10 tys. zł

Pożyczka na czek Giro

Pożyczka na czek Giro-najważniejsze informacje Czeki w Polsce nigdy nie były popularne. Za granicą czeki były wykorzystywane praktycznie we wszystkich rozliczeniach. W USA do dnia dzisiejszego wiele firm przekazuje wypłatę pracownikom poprzez wręczeniu czeku. W Polsce ta metoda płatności nie była popularna gdyż do początku lat dziewięćdziesiątych nie było bankowości komercyjnej.

Ile kosztuje Komunia Święta?

Komunia Święta to nie tylko wyjątkowy Sakrament to również spore wydatki, na które lepiej przygotować się zawczasu. W dzisiejszym artykule – ile kosztuje Komunia Święta postaramy się oszacować wszystkie koszty i sprawdzić gdzie można zaoszczędzić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *