Praca w bankowości jeszcze atrakcyjna?

Bankowość to specyficzna branża

W której niektórzy zostają na długie lata. Kiedyś praca w banku była postrzegana jako prestiżowa, wymagająca dużej wiedzy a przede wszystkim znakomicie płatna. Aktualnie bankowość jest branżą, która jest wybierana w pierwszej kolejności. Wg danych publikowanych przez portal PRNews.pl wynika, że zatrudnienie w sektorze bankowym maleje z kwartału na kwartał. Przyglądając się trzem kwartałom 2017 ewidentnie widać tę tendencję. Na koniec trzeciego kwartału 2017 w bankowości pracowało niespełna 870 osób mniej, niż na koniec drugiego kwartału 2017.

Obojętna nie pozostaje także Komisja Nadzoru Finansowego, która podkreśla, że dalsze redukcje etatów w branży są nieuniknione. Dzieję się tak ponieważ banki się reorganizują i dostosowują kadry do swoich potrzeb. Do tego dochodzi wzrost popularności bankowości mobilnej i internetowej, która pozwala klientom na wykonanie wszystkich codziennych operacji samodzielnie.

Ile zarabia się w bankowości?

Jak już wspomniano powyżej, bankowość to obecnie rozwój technologii i digitalizacja. Rozwój bankowości internetowej jest decydującym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o strategii i przyszłości każdego banku. Cierpią na tym niestety tradycyjne placówki bankowe, które są wypierane m.in. przez punkty samoobsługowe. Kiedy jedni tracą, drudzy zyskują. Są to przede wszystkim informatycy, programiści i analitycy big data. Bankowość na coraz szerszą skalę korzysta również z automatyzacji procesów, bazującej na wyrafinowanych mechanizmach, działających w oparciu o wiedzą na temat preferencji i potrzeb klientów, a także z robotyzacji. Przyjrzyjmy się jednak szczegółowym danym na temat zarobków w bankowości na podstawie raportu przygotowanego przez hays.pl

Bankowość detaliczna

  • Dyrektor pionu sprzedaży na cały kraj – od 22 tys. zł do 37 tys. zł
  • Dyrektor regionalny sprzedaży – od 13 tys. zł do 26 tys. zł
  • Doradca klienta VIP – od 5 tys. zł do 15 tys. zł.
  • Dyrektor Oddziału – od 6 tys. zł do 12 tys. zł
  • Doradca Klienta – od 3,5 tys. zł do 6 tys. zł

Bankowość przedsiębiorstw

  • Dyrektor pionu sprzedaży na cały kraj – od 22 tys. zł do 40 tys. zł
  • Doradca klienta korporacyjnego – od 10 tys. zł do 22 tys. zł
  • Doradca klienta MSP – od 6 tys. zł do 10 tys. zł
10/03/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Ile zarabia policjant?

Kto może zostać policjantem? Większość chłopców i część dziewczyn w dzieciństwie marzy żeby zostać policjantem. W miarę jak dorastają i poznają nowe możliwości przestają się interesować tym zawodem. Niektórzy jednak nie rezygnują z dziecięcych marzeń i dążą do osiągnięcia celu.

Ile zarabiają lekarze?

Wiele osób zastanawia się ile zarabiają lekarze Od lat słyszymy, że zarobki lekarzy są na niskim poziomie i coś trzeba z tym zrobić. Ostatnie protesty lekarzy rezydentów oraz zrywanie kontraktów przez lekarzy specjalistów tylko przypomniały o tym.

Ile zarabia prezes Banku?

Zarobki prezesów banków W sposób szczególny rozbudzają naszą wyobraźnię. Wszak zyski czerpią z inwestowania naszych oszczędności i z procentów jakie płacimy przy kredytach. Ile zarabia prezes banku?