fbpx

Praca w bankowości jeszcze atrakcyjna?

Bankowość to specyficzna branża

W której niektórzy zostają na długie lata. Kiedyś praca w banku była postrzegana jako prestiżowa, wymagająca dużej wiedzy a przede wszystkim znakomicie płatna. Aktualnie bankowość jest branżą, która jest wybierana w pierwszej kolejności. Wg danych publikowanych przez portal PRNews.pl wynika, że zatrudnienie w sektorze bankowym maleje z kwartału na kwartał. Przyglądając się trzem kwartałom 2017 ewidentnie widać tę tendencję. Na koniec trzeciego kwartału 2017 w bankowości pracowało niespełna 870 osób mniej, niż na koniec drugiego kwartału 2017.

Obojętna nie pozostaje także Komisja Nadzoru Finansowego, która podkreśla, że dalsze redukcje etatów w branży są nieuniknione. Dzieję się tak ponieważ banki się reorganizują i dostosowują kadry do swoich potrzeb. Do tego dochodzi wzrost popularności bankowości mobilnej i internetowej, która pozwala klientom na wykonanie wszystkich codziennych operacji samodzielnie.

Ile zarabia się w bankowości?

Jak już wspomniano powyżej, bankowość to obecnie rozwój technologii i digitalizacja. Rozwój bankowości internetowej jest decydującym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o strategii i przyszłości każdego banku. Cierpią na tym niestety tradycyjne placówki bankowe, które są wypierane m.in. przez punkty samoobsługowe. Kiedy jedni tracą, drudzy zyskują. Są to przede wszystkim informatycy, programiści i analitycy big data. Bankowość na coraz szerszą skalę korzysta również z automatyzacji procesów, bazującej na wyrafinowanych mechanizmach, działających w oparciu o wiedzą na temat preferencji i potrzeb klientów, a także z robotyzacji. Przyjrzyjmy się jednak szczegółowym danym na temat zarobków w bankowości na podstawie raportu przygotowanego przez hays.pl

Bankowość detaliczna

  • Dyrektor pionu sprzedaży na cały kraj – od 22 tys. zł do 37 tys. zł
  • Dyrektor regionalny sprzedaży – od 13 tys. zł do 26 tys. zł
  • Doradca klienta VIP – od 5 tys. zł do 15 tys. zł.
  • Dyrektor Oddziału – od 6 tys. zł do 12 tys. zł
  • Doradca Klienta – od 3,5 tys. zł do 6 tys. zł

Bankowość przedsiębiorstw

  • Dyrektor pionu sprzedaży na cały kraj – od 22 tys. zł do 40 tys. zł
  • Doradca klienta korporacyjnego – od 10 tys. zł do 22 tys. zł
  • Doradca klienta MSP – od 6 tys. zł do 10 tys. zł

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Jakie dochody akceptują firmy pożyczkowe?

Firmy pożyczkowe wygrywają w drobnych pożyczkach Statystyczne w Polsce żyje się coraz lepiej. Nie mniej jednak firmy pożyczkowe z miesiąca na miesiąc odnotowują wzrost wniosków o pożyczki. Wraz ze wzrostem zarobków rosną również ceny artykułów żywnościowych i paliwa. Statystycznie jest niby lepiej, ale w ogólnym rozrachunku dużo się nie zmieniło.

Dopłaty do czynszu mieszkań

Dopłaty do czynszu mieszkań od 2019 roku Już niedługo Polacy będą mogli korzystać z dopłat do czynszów w ramach programu Mieszkanie Plus. Dopłaty zostały uregulowane w specjalnej ustawie o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania. Dopłaty do czynszu będą mogły otrzymać osoby, których nie stać na wynajem lub zakup mieszkania

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego Większość firm pożyczkowych oferuje gotówkę po weryfikacji naszej tożsamości przy pomocy przelewu. Bywa jednak tak, że nie zawsze mamy dostęp do bankowości internetowej, lub nie mamy wystarczających środków na zrobienie takiego przelewu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *