fbpx

Rośnie liczba komorników w Polsce

Komornik Sądowy nie cieszy się sympatią

Jest to jedna z najbardziej nielubianych profesji. Kojarzy się z nieszczęściem i ludzkim cierpieniem. Czemu jednak to właśnie komornik sądowy obwiniany jest za te wszystkie krzywdy? Przecież to tylko swego rodzaju urzędnik, który egzekwuje wyrok sądu. Wiadomo, że każdemu może przydarzyć się niespodziewana sytuacja życiowa, która doprowadzi do kłopotów finansowych. Zazwyczaj jednak problemy finansowe wynikają z lekkomyślności i brania pożyczek jak leci. Wiele osób nawet się nie zastanawia tylko bierze jedną za drugą nie patrząc na konsekwencje. Część osób uniknęłaby problemów gdyby miała nieco więcej wiedzy na temat zadłużania. O tym jednak już pisaliśmy – link wskazujemy niżej.

Czytaj także: Jak uniknąć komornika sądowego?

Mimo wszystko rośnie liczba komorników

Wg najnowszych danych przekazanych przez Krajową Izbę Komorniczą na koniec 2017 roku liczba komorników wynosiła 1590. Porównując lata ubiegłe możemy mówić o dość sporym wzroście. W 2015 roku komorników było 1432. Kolejny rok nie przyniósł spektakularnych zmian. W 2016 roku do zawodu przystąpiło mniej niż 25 osób. Wynikać to mogło z wprowadzenia limitów, jakie nałożono na komorników. Przypomnijmy, że ustawa wprowadziła możliwość obsługi maksymalnie 5 tys. spraw przez kancelarię. Jeśli jednak skuteczność komornika była bardzo wysoka może on się starać o zwiększenie limitu do 10 tys. spraw.

 

Ile zarabia komornik sądowy?

Wszystko zależy od ilości i jakości otrzymywanych spraw. Znaczenie ma również w jakim regionie Polski działa kancelaria. Pomijając te zmienne obowiązują pewne stałe „prowizje” komorników od odzyskanego długu. Zlicytowanie mienia o znacznej wartości jak samochód czy mieszkanie zapewnia komornikowi wynagrodzenie w wysokości 15 proc. wartości długu. Podjęcie czynności egzekucyjnych na rachunku bankowym czy zajęcie wynagrodzenia bankowego to 8 proc. dla komornika.

Opłacalne są również eksmisje. Tu nie ma jednak stawki procentowej lecz przyjmuje się pewien wzór do wyliczenia wynagrodzenia. Przyjmuje się, że komornikowi należy się 40 proc. przeciętnego wynagrodzenia za każde pomieszczenie z nieruchomości. Nie są to kokosy, ale przy większej ilości można zarobić fortunę.

Szybka pożyczka bez BIK

 

 

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Ile kosztuje przelew zagraniczny?

Przelew zagraniczny to taki który wykonujemy do lub z innego banku za granicą. Tego typu operacje Banki traktują jako operacje niestandardowe i słono sobie za nie liczą. Ile kosztuje przelew zagraniczny? Zanim wykonasz taką transakcję upewnij się, że dysponujesz wszystkimi potrzebnymi danymi.

Vivus pożyczki podbijają Polskę

Vivus pożyczki i ich maskotka Mr Hi’s Vivus pożyczki to jedna z najstarszych firm pożyczkowych działających w Polsce. Z roku na rok firma zyskuje na popularności. Zawdzięcza to zarówno swojej zróżnicowanej ofercie, promocjom jak również ciekawym akcjom reklamowym. W ostatnim czasie na pewno wielu z was zwróciło uwagę na reklamy z zieloną pacynką Mr Hi’s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *