Rośnie liczba komorników w Polsce

Komornik Sądowy nie cieszy się sympatią

Jest to jedna z najbardziej nielubianych profesji. Kojarzy się z nieszczęściem i ludzkim cierpieniem. Czemu jednak to właśnie komornik sądowy obwiniany jest za te wszystkie krzywdy? Przecież to tylko swego rodzaju urzędnik, który egzekwuje wyrok sądu. Wiadomo, że każdemu może przydarzyć się niespodziewana sytuacja życiowa, która doprowadzi do kłopotów finansowych. Zazwyczaj jednak problemy finansowe wynikają z lekkomyślności i brania chwilówek jak leci. Wiele osób nawet się nie zastanawia tylko bierze kredyt online a za chwilę kolejną pożyczkę nie patrząc na konsekwencje. Część osób uniknęłaby problemów gdyby miała nieco więcej wiedzy na temat zadłużania.

Mimo wszystko rośnie liczba komorników

Wg najnowszych danych przekazanych przez Krajową Izbę Komorniczą na koniec 2017 roku liczba komorników wynosiła 1590. Porównując lata ubiegłe możemy mówić o dość sporym wzroście. W 2015 roku komorników było 1432. Kolejny rok nie przyniósł spektakularnych zmian. W 2016 roku do zawodu przystąpiło mniej niż 25 osób. Wynikać to mogło z wprowadzenia limitów, jakie nałożono na komorników. Przypomnijmy, że ustawa wprowadziła możliwość obsługi maksymalnie 5 tys. spraw przez kancelarię. Jeśli jednak skuteczność komornika była bardzo wysoka może on się starać o zwiększenie limitu do 10 tys. spraw.

Ile zarabia komornik sądowy?

Wszystko zależy od ilości i jakości otrzymywanych spraw. Znaczenie ma również w jakim regionie Polski działa kancelaria. Pomijając te zmienne obowiązują pewne stałe „prowizje” komorników od odzyskanego długu. Zlicytowanie mienia o znacznej wartości jak samochód czy mieszkanie zapewnia komornikowi wynagrodzenie w wysokości 15 proc. wartości długu. Podjęcie czynności egzekucyjnych na rachunku bankowym czy zajęcie wynagrodzenia bankowego to 8 proc. dla komornika.

Opłacalne są również eksmisje. Tu nie ma jednak stawki procentowej lecz przyjmuje się pewien wzór do wyliczenia wynagrodzenia. Przyjmuje się, że komornikowi należy się 40 proc. przeciętnego wynagrodzenia za każde pomieszczenie z nieruchomości. Nie są to kokosy, ale przy większej ilości można zarobić fortunę.

15/04/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczka dla zadłużonych. Hit czy kit?

Pożyczka dla zadłużonych jest możliwa. Jeśli masz poręczyciela możesz liczyć nawet na 25 tys. złotych. Pożyczka z komornikiem bez BIK

Co może zająć Komornik?

Popadając w kłopoty finansowe zastanawiamy się co może zająć Komornik Komornik Sądowy jest funkcjonariuszem publicznym, a nie urzędnikiem jak niektórzy błędnie uważają. Działa przy określonym Sądzie Rejonowym i czynności wykonuje na wniosek wierzyciela. Wszystkie prawa i obowiązki Komornika Sądowego regulują przepisy prawa. Są to Kodeks Postępowania Cywilnego oraz ustawa o komornikach sądowych i egzekucji.

Pożyczka z komornikiem Rapida Money

Pożyczka z komornikiem to popularna nazwa pożyczek dla osób z negatywną historią kredytową. Czy warto skorzystać z takiej pożyczki?