fbpx

Uber – jaką cenę płaci za popularność?

Uber wpasował się w otaczająca nas rzeczywistość

równie szybko co pozostałe zdobycze Zachodu. W dużych polskich miastach młodzi ludzie praktycznie już nie korzystają z taksówek. Dzieje się tak za sprawą ceny usługi jaką oferuje Uber oraz jakości świadczonych usług. Jeszcze do niedawna samochody Ubera nie mogły przekraczać 10 lat. Z uwagi jednak na popyt i utrzymanie niskich cen firma zdecydowała na dopuszczenie również starszych samochodów.  Część klientów narzeka, a część nie ma nic przeciwko temu. Dzięki systemowi ocen jaki prowadzi Uber bardzo szybko będzie można zweryfikować jakość usług.

Klienci mają do wyboru pięć gwiazdek dzięki którym firma na bieżąco może weryfikować bieżącą pracę kierowców. Klienci mają do wyboru  dwie opcje przejazdu. UberX oraz Select czyli jak pisze firma – o podwyższonym komforcie. Obecnie firma przymierza się do wprowadzenie w Europie nowej usługi: UberPool. Polega na tym, że użytkownik chcący skorzystać z przejazdu może zostać poproszony o to, żeby podszedł do wyznaczonego miejsca i tam poczekał na auto. Usługa przewiduje również, że w pojeździe może jechać kilku pasażerów jadących w tym samym kierunku. Dzięki nowej taryfie firma może zaoszczędzić czas kierowcy i osób już jadących samochodem.

Uber jest innowacyjny…

To już udowodniliśmy, ale ile kosztuje obecność w 737 miastach w 84 krajach świata? Wg informacji jakie podaje serwis Bloomberg  Uber w ciągu 9 lat swojego istnienia wydał 10,7 mld dolarów! Uber jest obecnie jednym z najbardziej wartościowych biznesów na świecie finansowanym z  venture capital.  Czym jest venture capital? Inwestycja VC polega na zasileniu kapitałowym przedsiębiorstwa we wczesnej fazie rozwoju poprzez objęcie jego akcji lub udziałów. Oprócz tego, że dużo wydaje to tez dużo zarabia.  W samym czwartym kwartale ubiegłego roku  Uber wygenerował aż 2,3 mld dol. przychodów. Żeby pokazać skalę wzrostu firmy wystarczy napisać, że ubiegłoroczne przychody były o 90 % mniejsze! Sukcesu nie byłoby gdyby nie ciężka praca kierowców. Niestety kierowcy Ubera aby zarobić muszą sporo jeździć. Firma potrąca zwyczajowo 30% za usługę skojarzenia pasażera i kierowcy. Do tego trzeba odliczyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej, paliwa i eksploatacji samochodu. Mimo licznych obciążeń kierowców nie brakuje, jednak w Polsce za kierownicą coraz częściej spotykamy sąsiadów zza wschodniej granicy.

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Leasing czy kredyt – co bardziej się opłaca?

Leasing czy kredyt Wiele osób widząc nagłówek tego wpisu zastanowiło się czy w ogóle to można porównywać? Otóż można, a nawet trzeba porównywać. Wszak zawsze szukamy rozwiązania najtańszego albo najwygodniejszego dla nas. Leasing czy kredyt?

Ile warta jest reprezentacja Polski?

Ile warta jest reprezentacja Polski? Mundial trwa w najlepsze, więc postanowiliśmy sprawdzić ile warta jest reprezentacja Polski. Wielkie turnieje piłkarskie zawsze wpływają na cenę piłkarzy.

Pożyczki dla kobiet

Czy są dostępne specjalne pożyczki dla kobiet? Wszystkie raporty o pożyczkach i kredytach mówią, że częściej pożyczają mężczyźni. Jak wyliczył MasterCard kobiety mają bardziej ograniczony dostęp do produktów finansowych niż mężczyźni. Często bywa tak, że tylko mężczyzna pracuje i przez to może udokumentować swoje dochody. Dlatego oprócz pożyczek dedykowanych kobietom prężnie rozwijają się pożyczki na raty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *