Ubezpieczenie na wakacje

Ubezpieczenie na wakacje warto wykupić, ale jakie?

Sezon wakacyjny w pełni. Wiele osób już było na wakacjach, inni dopiero się wybierają. Na naszą skrzynkę mailową zaczęło wpływać coraz więcej zapytań o ubezpieczenie na wakacje. Czy warto z niego korzystać i jakie warianty wybrać, aby nie przepłacać i mieć pełną ochronę. Jeśli szukacie oszczędności gdzie tylko się da i jedziecie na wakacje do kraju należącego do Unii Europejskiej to wystarczy Wam karta EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego  daje nam potwierdzenie, że możemy korzystać z publicznej opieki zdrowotnej. Wyrobienie karty jest darmowe i możliwe również przez Internet. Warto jednak dodać, że karta nie zawsze pokryje nam wszystkie wydatki na leczenie. Dlatego dla bezpieczeństwa radzimy jednak wykupić choć najbardziej podstawowe ubezpieczenie. Koszty leczenia w Europie Zachodniej mogą być liczone w setkach tysięcy złotych.

Czytaj także: czy warto korzystać z ubezpieczenia kredytu?

Ile kosztuje podstawowe ubezpieczenie na wakacje?

Koszty ubezpieczenia turystycznego i od następstw nieszczęśliwych wypadków na 2 tygodnie to zazwyczaj kwota około 50 zł za osobę. Tak małe kwoty powodują, że oszczędności z tego tytułu raczej nie odczujemy. Poza tym w przypadku polisy turystycznej NNW zazwyczaj otrzymujemy w pakiecie, które gwarantuje nam odszkodowanie w razie doznania uszczerbku na zdrowiu. Otrzymane pieniądze mogą się one przydać choćby na późniejszą rehabilitację. Poza tym dodatkowe środki zawsze pomogą podreperować domowy budżet lub po prostu trochę zrekompensują zepsute wakacje.

Jakie jeszcze ubezpieczenia możemy wykupić?

Często spotykanym ubezpieczeniem dla podróżnych jest ubezpieczenie bagażu. Wykupując taką polisę możemy liczyć na wypłatę odszkodowania w przypadku, kiedy zaginie nam nasza walizka. W tym miejscu warto podkreślić, że niektórzy ubezpieczyciela przyznają nam odszkodowanie dopiero po całkowitej utracie w wyniku np. kradzieży, inni zaś  już w przypadku opóźnienia w dostarczeniu bagażu. Taka sytuacja może się zdarzyć, kiedy linie lotnicze źle zadekretują nasz bagaż i poleci on zupełnie gdzie indziej.

Dość nowym i ciekawym ubezpieczeniem jest turystyczne ubezpieczenie alkoholowe. Jest to polisa z której chętnie korzystają klienci biur podróży wyjeżdżający na wakacje z nielimitowanym dostępem do jedzenia i alkoholu czyli all inclusive.  Chodzi o to, że w standardowej polisie ubezpieczyciele zazwyczaj wyłączają swoją odpowiedzialność, jeśli do wypadku doszło, gdy turysta znajdował się pod wpływem alkoholu. Przy kupnie ubezpieczenia alkoholowego jesteśmy chronieni bez względu na to czy jesteśmy trzeźwi czy nie.

 

30/07/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Pożyczki chwilówki na wakacje – oferta 2023

Polacy biorą urlop na remont albo na wyjazd To już tradycja, że część naszego urlopu bierzemy aby zrobić drobny remont mieszkania. Jeśli mamy smykałkę do prac remontowych i nie obce jest nam malowanie i tapetowanie to po co przepłacać? Lepiej wziąć kilka dni urlopu i samemu odświeżyć swoje lokum. Jeśli zastanawiacie się ile kosztuje generalny

Bezpieczne wakacje – alerty BIK

Jadąc na wakacje należy pamiętać nie tylko o zamknięciu domu. Aby nie martwić się o swoje finanse dobrze jest włączyć alerty BIK

Ile Polacy wydadzą na majówkę?

Koszty majówki zależą od naszych planów na ten długi weekend koniec kwietnia to ostatni moment na zorganizowanie długiego weekendu majowego. Według danych aż 42proc. Polaków ma już zaplanowaną majówkę