Ulgi przy rozliczaniu PIT za 2017

PIT musimy rozliczyć do końca kwietnia

Termin ten zbliża się dużymi krokami, dlatego postanowiliśmy prześledzić z jakich odliczeń możecie skorzystać. Z badań wynika, że większość podatników rozlicza się samodzielnie. Z roku na rok dużą popularnością cieszy się rozliczanie PIT-u przez Internet. Program Ministerstwa Finansów pomoże w wyliczeniu należnego podatku oraz wskaże ewentualne pomyłki. Do tego możliwość wysłania o każdej porze dnia i nocy sprawia, że korzystamy z niego coraz częściej. Jakie ulgi przy rozliczaniu PIT przysługują w tym roku? Wskazujemy te najpopularniejsze.

Ulga na dziecko

Z ulgi tej mogą skorzystać rodzice lub opiekunowie prawni. Przysługuje ona na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat,  dziecko niepełnosprawne, które otrzymuje zasiłek pielęgnacyjny lub rentę oraz na każde dziecko do 25. roku życia, które ciągle się uczy. W tym ostatnim przypadku warunkiem otrzymania ulgi jest maksymalny „dochód dziecka” nie przekraczający 3089 zł . Ulga rozłożona jest na miesiące i wynosi 92,67 zł miesięcznie (1112,04 zł rocznie) na pierwsze i drugie dziecko. Trzecie to ulga 166,67 zł miesięcznie. Czwarte dziecko to 225 zł miesięcznej ulgi. Ulga przysługuje za każdy miesiąc sprawowania opieki na dzieckiem. Jakie są ograniczenia?

112 tys. zł to górna granica dochodów osoby samotnie wychowującej jedno dziecko oraz wspólnych dochodów małżonków będących rodzicami lub opiekunami prawnymi. Osoba samotnie wychowująca dziecko jest ograniczona limitem 56 tys. zł. Nie ma za to obostrzeń jeśli wychowujemy dwójkę lub więcej dzieci.

pożyczki online

Ulga na leki

Odliczyć możemy zakup leków, których stosowanie zalecił lekarz specjalista. Odliczeniem objęta jest jedynie nadwyżka wydatków podatnika ponad 100 zł miesięcznie. Z ulgi tej mogą skorzystać osoby niepełnosprawne lub podatnicy mające na utrzymaniu takie osoby. W ostatnim przypadku jest jednak jeden warunek. Dochód osoby będącej na utrzymaniu nie może przekroczyć 9120 zł w roku podatkowym.

Ulgi na Internet

Z tego odpisu podatkowego możemy skorzystać dwa razy w życiu. Dokładnie przez dwa kolejne lata podatkowe następujące po sobie. Wydatki poniesione na Internet w roku podatkowym należy odliczyć od dochodu. Maksymalna ulga na Internet wynosi obecnie 760 zł.

Darowizna na kościoły i fundacje

Darowizny przekazane kościołom czy fundacjom pomniejszają nasze opodatkowanie. Maksymalnie można odliczyć jednak nie więcej niż 6 proc. swojego dochodu.

Darowizna na krwiodawstwo

Hornowi dawcy krwi mogą oni odliczyć od dochodu kwotę według tego ile oddali krwi. Aby wyliczyć kwotę ulgi należy pomnożyć ilość litrów oddanej krwi i osocza w danym roku podatkowym x 130 zł.

Marża kredytu

Marża kredytu jest ważnym elementem oprocentowania całkowitego, ale mało się o niej mówi. W dzisiejszym wpisie garść informacji właśnie o tej składowej.

Vivus pożyczki podbijają Polskę

Vivus pożyczki i ich maskotka Mr Hi’s Vivus pożyczki to jedna z najstarszych firm pożyczkowych działających w Polsce. Z roku na rok firma zyskuje na popularności. Zawdzięcza to zarówno swojej zróżnicowanej ofercie, promocjom jak również ciekawym akcjom reklamowym. W ostatnim czasie na pewno wielu z was zwróciło uwagę na reklamy z zieloną pacynką Mr Hi’s

Kredyt odnawialny – najważniejsze informacje

Co to jest kredyt odnawialny? Kredyt odnawialny albo limit w rachunku bieżącym to jeden z najstarszych produktów oferowanych przez polskie banki. Jest alternatywą dla kart kredytowych, jednak w porównaniu z popularnymi kredytówkami jest droższy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *