Wynajem mieszkania na wakacje

Apartamenty inwestycyjne kuszą inwestorów z całej Polski

Budownictwo mieszkaniowe w trójmieście rozwija się w niespotykanym dotąd tempie. Nowe osiedla z mieszkaniami i apartamentami powstają jak grzyby po deszczu w każdym możliwym miejscu. Szczególnie dobrze widać to w Gdańsku. Dolne miasto czy do niedawna zaniedbane Brzeźno rozkwita na nowo. Do niedawna zapuszczone i bez nowych inwestycji dzielnice stają się najbardziej pożądanymi lokalizacjami. Bliskość morza i starego miasta powodują, że deweloperzy budują na wyścigi. Jest się o co bić, bo zainteresowanie mieszkaniami w trójmieście rośnie z miesiąca na miesiąc, a ceny zaczynają przypominać te warszawskie. Turyści pokochali trójmiasto, które jest najchętniej odwiedzanym miastem na weekend i nie tylko. Liczne atrakcje jakie oferuje miasto i dogodny dojazd z centrum Polski powoduje, że inwestycja jaką jest wynajem mieszkania na wakacje cały czas się opłaca.

Wynajem mieszkania na wakacje jest coraz popularniejszym sposobem na dorobienie

Oprócz ludzi zamożnych, którzy szukają sposobów na powiększenie swoich aktywów są również zwykli mieszkańcy trójmiasta. Część osób na sezon wyprowadza się do rodziny, inni wynajmują pokój czy pokoje w mieszkaniu, które zajmują. Dzięki nie wygórowanym cenom turyści mogą znaleźć tani nocleg, a właściciele mogą nieźle dorobić. Niektórzy zarobione pieniądze inwestują w remonty i ulepszają swoją nieruchomość z roku na rok. Dzięki takim zabiegom co roku podnoszą standard wynajmowanych mieszkań oraz ceny. Tak odszykowane mieszkania zaczynają być poważną konkurencją dla hoteli. Dwuosobowy pokój w przyzwoitym hotelu to koszt ponad 300 zł. Małe mieszkanie w dobrym standardzie z 2-3 łózkami bez problemu znajdziemy za 150 do 200 zł.

Wynajem mieszkania na wakacje to nie tylko zyski i korzyści. Pierwsza sprawą jest to, że od zysku z najmu musimy zapłacić podatek. Najem krótkoterminowy to tez dużo większe zużycie mieszkania. Większość osób niezbyt szanuje swoje tymczasowe lokum. Do tego liczne imprezy, zakłócanie ciszy nocnej i problemy z innymi sąsiadami. Sprzątanie i szukanie nowych klientów. Z tym wszystkim muszą się liczyć wszyscy Ci, którzy chcą dorobić czy zarobić na wynajmie krótkoterminowym.

17/07/2018

Dziennikarka, która od lat zajmuje się analizowaniem bieżących informacji z kraju i ze świata. Autorka najnowszych wiadomości, promocji pożyczkowych oraz publikacji na blogu. Zarządza mediami społecznościowymi w serwisie.

Wakacje w Polsce tańsze niż za granicą?

Wiele osób wybiera wakacje w Polsce Czy to dobry i przede wszystkim tani wybór? Policzyliśmy i sprawdziliśmy jak to wygląda. Pod uwagę wzięliśmy koszty transportu, wyżywienia i zakwaterowania.

Poręczenie pożyczki lub kredytu

Poręczenie pożyczki lub kredytu – najważniejsze informacje Poręczenie to jedno z najczęściej stosowanych zabezpieczeń przy pożyczkach i kredytach. Poręczenie inaczej nazywane jest również żyrowaniem. Osoba, która poręczy spłatę pożyczki jest tak samo odpowiedzialna za spłatę jak główny kredytobiorca. Żyrant odpowiada całym swoim majątkiem w przypadku braku spłaty przez kredytobiorcę.

Apartamenty inwestycyjne w Trójmieście

Apartamenty inwestycyjne w Trójmieście cieszą się niesłabnącą popularnością. Trójmiasto jest dynamiczne, modne i przynosi zyski. Gdańsk znalazł się na 5 miejscu w zestawieniu Top Destination on the Rise.