Bank BPS liderem kredytów hipotecznych

Bank BPS ma najtańszy kredyt hipoteczny?

Bank BPS wyłania się z cienia Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. – czyli Bank BPS ma siedzibę w Warszawie. Jest 15. największym bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów, a 26. pod względem liczby placówek. Zrzesza ponad 350 banków spółdzielczych tj. 2/3 sektora bankowości spółdzielczej. Mimo, że liczby nie powalają, a wiele osób nie wiele słyszało o tym Banku to obecnie oferuje on najtańszy kredyt hipoteczny. Bank BPS dla kredytu zawartego na 25 lat w średniej kwocie 300 tys. zł nalicza marżę w wysokości 1,79 % i 2 % prowizję.  Jeśli natomiast zdecydujemy się na dobranie dodatkowych produktów w ramach oferty marża banku wyniesie zaledwie 1,3 % i nie zapłacimy żadnej prowizji.

Jak wypada konkurencja?

PKO Bank Polski ze swoim flagowym produktem hipotecznym – Kąt Hipoteczny proponuje 1,99 % marży i 1,74 % prowizji za udzielenie kredytu. Z kolei dla klientów, którzy otworzą Konto Aurum lub Platinium a nadto wykupią ubezpieczenie od utraty pracy, ubezpieczenie na życie i kartę kredytową mogą otrzymać jeszcze lepsze warunki – kredyt bez prowizji i marżę na poziomie 1,64 %.

Bank Pocztowy nie pozostaje dłużny i tez chce przyciągnąć klientów. Oferuje warty uwagi kredyt hipoteczny bez obowiązku zakupu dodatkowych produktów. Bank jest skłonny udzielić kredytu mieszkaniowego z marżą na poziomie 1,99 % i prowizją na poziomie 3,5%.

Ostatnim z czołówki jest ING Bank Śląski, który proponuje kredyt hipoteczny w ramach kredytu z dodatkowymi produktami. Konieczność założenia rachunku osobistego i zawarcia umowy ubezpieczenia. Bank swoje usługi wycenia na 1,65 % marży i 1,65 % prowizji. Oferta dostępna jest w tzw.  zimowej wyprzedaży i obowiązywać będzie do 21 marca 2018 r.

01/03/2018

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Repolonizacja Banków – co zyskujemy?

Repolonizacja banków czyli powrót polskiego kapitału do instytucji finansowych. Czy zyskają na tym Polacy?

Studenci mają problemy z długami

Studenci mają problemy z długami. Nie płacą za naukę oraz mają problemy z pożyczkami. Czy pożyczki dla studentów są wskazane?

Zarobki Polaków – jak jest naprawdę

Zarobki Polaków często są brane pod lupę Regularne publikacje na temat naszych zarobków sprawiają, że co jakiś czas przeżywamy ekscytację. Jedni śmieją się na głos, a inni załamują ręce.