W której niektórzy zostają na długie lata. Kiedyś praca w banku była postrzegana jako prestiżowa, wymagająca dużej wiedzy a przede wszystkim znakomicie płatna. Aktualnie bankowość jest branżą, która jest wybierana w pierwszej kolejności. Wg danych publikowanych przez portal PRNews.pl wynika, że zatrudnienie w sektorze bankowym maleje z kwartału na kwartał. Przyglądając się trzem kwartałom 2017 ewidentnie widać tę tendencję. Na koniec trzeciego kwartału 2017 w bankowości pracowało niespełna 870 osób mniej, niż na koniec drugiego kwartału 2017.
Obojętna nie pozostaje także Komisja Nadzoru Finansowego, która podkreśla, że dalsze redukcje etatów w branży są nieuniknione. Dzieję się tak ponieważ banki się reorganizują i dostosowują kadry do swoich potrzeb. Do tego dochodzi wzrost popularności bankowości mobilnej i internetowej, która pozwala klientom na wykonanie wszystkich codziennych operacji samodzielnie.
Jak już wspomniano powyżej, bankowość to obecnie rozwój technologii i digitalizacja. Rozwój bankowości internetowej jest decydującym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o strategii i przyszłości każdego banku. Cierpią na tym niestety tradycyjne placówki bankowe, które są wypierane m.in. przez punkty samoobsługowe. Kiedy jedni tracą, drudzy zyskują. Są to przede wszystkim informatycy, programiści i analitycy big data. Bankowość na coraz szerszą skalę korzysta również z automatyzacji procesów, bazującej na wyrafinowanych mechanizmach, działających w oparciu o wiedzą na temat preferencji i potrzeb klientów, a także z robotyzacji. Przyjrzyjmy się jednak szczegółowym danym na temat zarobków w bankowości na podstawie raportu przygotowanego przez hays.pl
lisekfinansowy.pl| Regulamin | Polityka prywatności |