Czy warto korzystać z firm antywindykacyjnych

Czy warto korzystać z firm antywindykaycjnych

Na to pytanie szuka odpowiedzi coraz więcej osób. Jest to wynikiem tego, że sporo Polaków popada w kłopoty finansowe. Nie bez znaczenia jest także to, że proporcjonalnie rośnie liczba firm antywindykacyjnych w Polsce. W dzisiejszym wpisie czy warto korzystać z firm antywindykacyjnych postaramy się sprawdzić jak to jest naprawdę.

Pierwsze na co powinniśmy zwrócić uwagę jest to ile czasu firma antywindykacyjna jest na rynku. Kogo zatrudnia i jakie ma metody. Najlepiej poczytać opinie w Internecie na temat ludzi których chcemy wynająć. Jeśli decydujemy się na tego typu usługi to ważne, aby nasze sprawy prowadzili profesjonaliści. Idealnie byłoby aby byli to dawni windykatorzy. Wiele osób jednak nie patrzy  na kompetencje, a ceny usług. Pamiętajmy, że zatrudniając nie doświadczoną kancelarię możemy tylko sobie zaszkodzić.

Sposoby firm antywindykacyjnych

Firmy działające w tej branży reklamują się, że skutecznie potrafią walczyć z komornikiem. Niektórzy obiecują nawet unieważnić dług. Oczywiście są pewne możliwości, ale działają one tylko w szczególnych sytuacjach, których nie jest wcale tak wiele. Wszystko tak naprawdę opiera się o przeciąganie egzekucji i czyhaniu na błąd banku czy Komornika. O tym jednak za chwilę. W tym miejscu należy jasno napisać, że najskuteczniejszą metodą, której spróbować może każdy dłużnik jest upadłość konsumencka.

Kiedy z obrotu prawnego wycofano Bankowy Tytuł Egzekucyjny (BTE) wiele firm antywindykacyjnych podważało źle napisane pozwy przez niedoświadczonych bankowców. Takie działania kończyły się oddaleniem pozwu i dług znikał. Pamiętajmy, że w polskim prawie obowiązuje  „powaga rzeczy osądzonej”, czyli nie można drugi raz złożyć pozwu w tej samej sprawie. Oczywiście takich sytuacji jest coraz mniej, ale legendy krążą i przekonują jeszcze sporą liczbę osób.

Skargi na czynności komornika, kwestionowanie kwoty do zapłaty, ustanawianie służebności na nieruchomości oraz wiele innych. Sposobów jest wiele, ale tak jak wspomnieliśmy sprawdzą się tylko w indywidualnych przypadkach. Jeśli jednak bardzo chcemy skorzystać z antywindykatorów to nastawiajmy się jednak na odwleczenie wszystkiego w czasie. Na umorzenie długów nie liczmy, choć nigdy nie mów nigdy.

25/06/2018

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem w bankowości i finansach. Od lat śledzi to co dzieje się na rynku aby oceny pożyczek i kredytów były na najwyższym poziomie. Ekspert z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Jak uniknąć komornika?

Na pytanie jak uniknąć komornika odpowiedź jest prosta. Nie brać pożyczek, chwilówek ani kredytów. Opłacać rachunki, czynsze i inne zobowiązania. Są jednak chwile w naszym życiu, kiedy zwyczajnie coś nie wychodzi. Popadamy w chorobę czy tracimy bliską osobę a posiadamy zadłużenie.

Co może zająć Komornik?

Popadając w kłopoty finansowe zastanawiamy się co może zająć Komornik Komornik Sądowy jest funkcjonariuszem publicznym, a nie urzędnikiem jak niektórzy błędnie uważają. Działa przy określonym Sądzie Rejonowym i czynności wykonuje na wniosek wierzyciela. Wszystkie prawa i obowiązki Komornika Sądowego regulują przepisy prawa. Są to Kodeks Postępowania Cywilnego oraz ustawa o komornikach sądowych i egzekucji.

Pożyczka z komornikiem Rapida Money

Pożyczka z komornikiem to popularna nazwa pożyczek dla osób z negatywną historią kredytową. Czy warto skorzystać z takiej pożyczki?