Komornik Sądowy jak allegrowicz

Krajowa Rada Komornicza mozolnie pracuje

nad wprowadzeniem platformy internetowej na której będziemy mogli nabyć przedmioty pochodzące z zajęć ruchomości. Dlaczego zdecydowano o przejściu do XXI wieku? Nie był to pomysł samych Komorników. Ten obowiązek narzucił w 2015 r. ustawodawca w ramach dużej nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego. Ustawa wprowadziła duże zmiany w postępowaniu egzekucyjnym, w tym cały rozdział o tzw. elektronicznych licytacjach ruchomości. Resort sprawiedliwości przewidział, że wprowadzenie platformy aukcyjnej nie będzie proste dlatego przepisy weszły w życie dopiero rok temu. Niestety Komornik Sądowy nadal nie dysponuje platformą aukcyjną. Krajowa Rada Komornicza (KRK) informuje tylko na swojej stronie internetowej, że trwają intensywne prace nas systemem teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne. System e-licytacji zostanie uruchomiony w ciągu sześciu miesięcy.  Poniżej zrzut strony e-licytacje, jaki udostępniła KRK. Całość strony możesz zobaczyć tutaj.

Spadki zysków czy inny powód do wprowadzenia portalu e-licytacje?

Z informacji przekazywanych przez Krajową Radę Komorniczą wynika, że na dzień dzisiejszy przychód z licytacji jest niewielki. Ruchomości generują tak znikomy zysk, że należało coś z tym zrobić. Wg oficjalnych danych jest to ok. 0,7 proc. ogólnego przychodu jakie generuje Komornik Sądowy. Wynika to z tego, że aby kupić coś na licytacji komorniczej trzeba pojawić się osobiście. Jeśli znaleźliśmy obwieszczenie o licytacji np. samochodu w Tarnowie, a mieszkamy w Gdańsku to aby w ogóle wziąć udział w licytacji konieczna była obecność osobista. Przez takie przepisy zainteresowanie ruchomościami nie miało szans się rozwijać. Wierzyciele z kolei musieli wykładać pieniądze na opłacanie zaliczek na szukanie majątku. Komornik Sądowy zazwyczaj korzystał z zajęcia wynagrodzenia czy emerytury, lecz ten sposób egzekucji nie był zadowalający.  Ustawodawca wyszedł zatem naprzeciw i proponuje wejście nowoczesny system e-licytacji dostępny jak platformy komercyjne.

Jakie warunki trzeba będzie spełnić aby licytować?

Tu niestety trzeba będzie ujawnić nieco więcej danych niż na allegro czy olx. Jednak, że będzie to platforma państwowa nasze dane powinny być bezpieczne i nie powinniśmy mieć obaw, że zostaną ujawnione.  Zobaczmy jakie będą zasady portalu e-licytacje:

  • Konieczność podania prawdziwych danych osobowych oraz nr PESEL – będą weryfikowane przez Krajową Radę Komorniczą,
  • przed samym przystąpieniem do licytacji użytkownik będzie musiał złożyć rękojmię (część ceny) bezpośrednio komornikowi lub w za pośrednictwem strony internetowej,
  • licytacja elektroniczna rozpoczynać się będzie i kończyć zgodnie z obwieszczeniem o licytacji elektronicznej,
  • użytkownik będzie obowiązany zapłacić wylicytowaną cenę w dniu następnym po doręczeniu zawiadomienia o przybiciu w godzinach urzędowania Komornika Sądowego lub na rachunek bankowy komornika do godziny 18:00 następnego dnia.

Umowa pożyczki z kurierem

Umowa pożyczki z kurierem jest bezpieczna? Sprawdź dostępne pożyczki na raty i pożyczki chwilówki. Oferta i opinie na lisekfinansowy.pl

Jakie dochody akceptują firmy pożyczkowe?

Firmy pożyczkowe wygrywają w drobnych pożyczkach Statystyczne w Polsce żyje się coraz lepiej. Nie mniej jednak firmy pożyczkowe z miesiąca na miesiąc odnotowują wzrost wniosków o pożyczki. Wraz ze wzrostem zarobków rosną również ceny artykułów żywnościowych i paliwa. Statystycznie jest niby lepiej, ale w ogólnym rozrachunku dużo się nie zmieniło.

Od dzisiaj Apple Pay w Polsce

Apple Pay w Polsce dostępne od dzisiaj Do tej pory Polacy mogli korzystać jedynie z systemu płatności mobilnych jaki oferował google. Użytkownicy smartfonów z Androidem musieli zarejestrować kartę w aplikacji Google Pay i przykładając telefon do terminala mogli płacić za swoje zakupy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *